Świat perfum

Z reguły mamy ogromny problem z wyborem odpowiedniego dla siebie zapachu. Problem ten może polegać na tym, że w perfumach nie doszukujemy się tylko i wyłącznie fajnego zapachu, ale także poszukujemy trwałości. Co nam z fajnego zapachu skoro po upływie kilku minut zapach będzie dla nas w ogóle niewyczuwalny

Jakie perfumy dla kobiet są polecane? Polecane są wszelkie perfumy o nutach zapachowych kojarzonych z cytrusami, owocami, kwiatami czy orientalnością i przyprawami. Nuty drzewne również cieszą się coraz większą popularnością.
Na trwałości perfum zależy nie tylko kobietom, ale także mężczyzną. Jakie perfumy męskie najtrwalsze? Pojęcia tego nie można uogólnić. Nie ma takiego pojęcia jak najtrwalszy czy najlepszy perfum. Perfumy o tym samych zapachach pachną różnie w zależności na kim są stosowane. Tak samo jedne perfumy będą nam służyć dłużej i będą wyczuwalne, a te same perfumy na ciele przyjaciela będą trzymały się bardzo krótko. Jest to podejście w zupełności indywidualne. Eksperymentując z różnymi rodzajami perfum po pewnym czasie będziemy wiedzieli jaki perfum jest trwalszy, a którego nie opłaca się nam w ogóle kupować. Jednak pamiętajmy bardziej trwałe są perfumy niż wody toaletowe, wody kolońskie czy wody perfumowane. Sposób aplikacji perfum także ma wpływ na trwałość perfum. Kark, szyja, nadgarstki, klatka piersiowa czy miejsca za uszami to idealne okolice gdzie perfumy utrzymują się znacznie dłużej. Wynika to z tego, że miejsca te są cieplejsze od pozostałych. Warto poznać takie miejsca przed aplikacją perfum by efekt był wręcz idealny.